Технології друку поліграфії

Технології друку поліграфії

Рекламно-виробнича компанія Big Fish надає весь спектр поліграфічних послуг, забезпечує чудову якість друкованої продукції та оперативне виконання замовлення завдяки використанню різних технологій друку та сучасному обладнанню.

Основні види друку поліграфії:

  •       Цифровий друк
  •       Офсетний друк
  •       Шовкотрафаретний друк

 Розглянемо основні характеристики та особливості цих технологій друку.

Цифровий вид друку дозволяє виконати терміновий друк поліграфії різної складності та забезпечує високу якість, насиченість кольорів та чіткість відображення ілюстрацій. Такий друк найкраще підходить для невеликих тиражів, а також для тиражів, в яких кожен макет має індивідуальні особливості – персоналізація, нумерація тощо. Найчастіше лазерні та струменеві принтери використовують колірну модель CMYK, їм складно точно відтворити кольори у Pantone. Цифровий друк має обмеження щодо розміру друку, все друкують у форматі SR-A3 (450х320 мм) і ріжуть під потрібний розмір. Також є складнощі із друком на чорному або темному папері щільністю від 350гр/ м² металізованими і білими чорнилами.

Основні переваги використання цифрового методу друку:

Висока якість друку: цифрові принтери дозволяють створювати якісні зображення з хорошою роздільною здатністю та колірною гамою.

Швидкість друку: немає необхідності в тривалому налаштуванні обладнання, цей вид друку не потребує додаткових процесів додрукарської підготовки. Цифрові принтери здатні виробляти друковані матеріали швидше, ніж традиційні методи друку. Цифровий друк дозволяє друкувати невеликі тиражі та персоналізовані друковані матеріали, що робить його ідеальним для індивідуальних рекламних та маркетингових продуктів.

Цифровий друк – це технологія, що швидко розвивається та постійно оновлюється, її можливості зростають.

Офсетний друк – класична технологія, яку використовують для друку великих і дуже великих тиражів (від 1000 екземплярів), оскільки чим більша кількість друкованих одиниць, тим менша вартість друку одного екземпляра. Також цей метод друку забезпечує хорошу якість зображення з високою деталізацією та точністю кольорів. Офсетний друк займає багато часу через те, що технологія вимагає додаткових етапів додрукарської підготовки, зокрема створення друкарських форм, проби кольору та ін.

В порівнянні з усіма іншими видами друку офсетний відрізняється надзвичайною якістю та яскравістю. Для друку використовують не лише основні кольори CMYK, але й додаткову палітру Pantone. Офсетне друкарське обладнання дозволяє одночасно друкувати повноколірні роботи та покривати задруковані аркуші водно-дисперсним лаком.

Збірні тиражі – дуже популярний напрямок офсетного друку, при якому в межах одного спуску розміщується декілька збірних тиражів з різними макетами, але однаковим накладом. Це дає змогу здешевити виробництво стандартної друкованої продукції (флаєрів, буклетів, візиток, листівок) для кінцевого замовника.

Трафаретний друк (шовкографія) – метод відтворення макетів за допомогою трафаретної друкованої форми, крізь яку фарба проникає на матеріал, що задруковується. Цю технологію друку використовують для виготовлення преміумполіграфії, яка має незвичайний зовнішній вигляд. Шовкотрафаретний друк має широкий спектр застосування. Крім друку поліграфічної продукції, його застосовують для друку практично на всіх матеріалах: папері, тканині, склі, пластику, металу тощо. Багата палітра кольорів, різноманітні матеріали та папір з різною текстурою роблять шовкографію однією із найзатребуваніших у поліграфії. Технологію шовкотрафаретного друку можна наносити однотонні або повноколірні зображення різного розміру та товщини ліній. Маємо великий вибір кольорів нанесення: металізовані (під золото або срібло), флуоресцентні фарби. Особливо запотребованим способом шовкографії є вибіркове та суцільне УФ лакування. Товщина шару фарби в шовкодруку – 10-12 мікрон, але іноді відмітка сягає й 500 мікрон, через це надрукований текст виходить рельєфним і виразним. У нас немає обмежень при виборі паперу для друку, ми використовуємо всі види щільного паперу, дизайнерський рельєфний картон. Вишуканості вашій поліграфії додасть покриття окремих ділянок лаком, висікання, конгрев, тиснення фольгою.

Для того щоб обрати відповідний вид друку, звертайтесь у Big Fish. Менеджери компанії Big Fish проконсультують, підтримають та допоможуть на всіх етапах замовлення. Наші менеджери допоможуть підібрати оптимальне рішення для реалізації ваших ідей та зможуть відповісти на всі запитання щодо друку поліграфії.